Siz Hiç Hayatta Kimsesiz ve Çaresiz Kaldınız mı?Eşi tutuklu bir annenin ifadeleri; Söylenecek çok şey var fakat nasıl anlatmalı nereden başlamalı bilemedim.
Şöyle söyleyeyim. Siz hiç hayatta kimsesiz ve çaresiz kaldınız mı?
İçinizde kasırgalar, fırtınalar birbiri ardına esti mi ve hayatta Allah’tan sonra sırtınızı yasladığınız insan, sizden bir sabahın kör karanlığında koparıldı mı?
O götürülürken arkasından şaşkınlıkla baktınız mı hiç?
Hayatın yükünü iki kişi omuzlarken, bu yükün tek kişinin omzuna bindiğini; İçinizdeki yangın tüm dünyayı yakacak kadar büyükken bir damla gözyaşı ile söndürmeye çalıştınız mı?
Canınız yanarken çocuklara yemek yedirip ders çalıştırmaya çalıştınız mı? Onun yokluğunu ve o boşluğu nasıl yapsam da doldursam deyip saatlerce ağladığınız mı? Ne olur Allah’ım! Çocuklarım bu gece ağlamadan uyusunlar diye dua dua yalvardığınız? Çocuklarınıza gözyaşı göstermemek adına geceleri gizli gizli ağladığınız? Ve en acı vereni de Annesi üzülmesin diye çocuğunuzun gizli bir köşede ağlayarak Allah’a yalvardığını görmek…
Artık bizim evde her şey babam gelince yaparız diye ertelenir oldu.
Bazen yemek yerken bile babam bunu çok severdi. Babam olsa böyle yapardı gibi kelimeler çok kullanılır oldu.

Bu arada çok değişik şeyler de oluyor yaşıyoruz. Gerçi dışarıdan bakan için yani herhangi biri için önemli mi bilmem ama çocukların ağzından çıkan oluyor hatta içimizden geçirip dillendirmediklerimiz bile …
Rabbim bu yaşananları hayra tebdil eylesin.
Şu da var ki yaşananlar anlatılmıyor sadece ve öylece yaşanıyor. …


Kaynak: Mağduriyetler http://magduriyetler.com/2019/02/05/siz-hic-hayatta-kimsesiz-ve-caresiz-kaldiniz-mi/

Hiç yorum yok